Wirtuoz zbrodni, Chelsea CainTytuł oryginału:: Sweetheart
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2008
Liczba stron: 350
Język: polski

Wirtuoz zbrodni - tym razem to miano można przypisać do kobiety! Niespotykane i intrygujące. Tym bardziej, iż postać niebywale pięknej, zmysłowej i okrutnej morderczyni jest barwny, magnetyczny i przykuwający uwagę. „Gretchen Lowell. Wirtuoz. Królowa zła" - Demon, który zawładnął umysłem i sercem detektywa Archiego, który mimo to, iż został przez nią skrzywdzony, torturowany, to i tak z utęsknieniem wraca do niej myślami...

Rządzi nim chora obsesja! Ale nie tylko nim…

Książka autorstwa Chelsea Cain jest niebywale wciągająca. Czytelnik już od pierwszej strony ma ochotę się w nią zagłębiać bardziej i bardziej, każda zaś następna strona powoduje jeszcze większą chęć jej natychmiastowego pochłonięcia. Dawno tak ciekawej, mrocznej i krwawej, a także pełnej elektryzujących się namiętności historii nie czytałam! Niestety dopiero w trakcie czytania zorientowałam się, iż ta książka jest kontynuacją poprzedniej... Szkoda... Chociaż nie ukrywam, iż zrobię sobie jako czytelnik kontrolowaną retrospekcję i przeczytam "Obłęd serca", gdyż druga część wzbudziła we mnie niespotykane zainteresowanie. Pewne retrospekcje do wcześniejszych wydarzeń w mojej ocenie są bardzo interesujące. Pominięcie zatem pierwszej części jest pogwałceniem całej historii.
Druga część („Wirtuoz zbrodni”)- jak na dobry i mroczny thriller przystało- rozpoczyna się od miejsca zbrodni opisanego w sposób, rzeczywisty, działający niesamowicie na wyobraźnię czytelnika. W dalszej części przechodzimy do politycznych układów i skrzętnie skrywanych tajemnic o romansie samego senatora z 14 letnią dziewczyną (!!!).
Obok mrocznej morderczyni występują również inne barwne postaci, takie jak:
- Archie Sheridan - ostatnia 200 ofiara pięknej morderczyni, któremu udało się ujść z życiem,
- Susan - młoda dziennikarka o nieprzeciętnej prezencji i stylu,
- Parker - dziennikarz, mentor Susan, zginął w wypadku samochodowym na moście z senatorem. 
Wszystkie postaci w mniejszym lub większym stopniu są powiązane z mroczną i szalejącą morderczynią, która za wszelką cenę chce odzyskać swojego utraconego Archiego, który jak się później okazuje jest w dalszym ciągu obsesyjnie uzależniony od Gretchen.
Gdy ta podstępem ucieka z więzienia, między „kochankami” dochodzi do kolejnej konfrontacji…

Kto ujdzie z życiem, kto się z nim pożegna?
Czy miłość i pożądanie do Gretchen są silniejsze niż uczucia do własnej rodziny?
Kto padnie kolejną ofiarą pięknej i niebezpiecznej morderczyni?
Jak zakończy się ta historia?

Z pewnością po lekturze tej książki znajdzie odpowiedź na te pytania!
Gorąco zachęcam do lektury. Ja już nie mogę się doczekać, gdy sięgnę po pierwszą część!

Ocena: 5/6


S.P.


2 komentarze :

  1. Czytałam, bardzo polecam Dalsze części to "Obłęd serca" i (nie wydane w Polsce) "Kill me twice", "The night season" i "Evil at heart". Z tego co wiem, jest jeszcze "Let me go", ale to chyba nie z tej serii. Czytałam "Evil..." i jestem w trakcie "The night...". Szkoda że Prószyński i S-ka nie zamierzają kontynuować wydawania tej serii.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Pozostałe części zamierzam również przeczytać ;)

      Usuń

Silviana © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka