Śmiertelne napięcie, Alex Kava


Tytuł oryginału: Hotwired
Wydawnictwo: Mira 
Data wydania: marzec 2012
Liczba stron: 320
Język: polski

Kolejne spotkanie z twórczością Alex Kava'y. Książki tej autorki czyta się w zawrotnym tempie, są lekkie, przyjemne, a co najważniejsze wciągające. Wiem, że wybierając jej twórczość, się nie zawiodę.

Chociaż pojawiają się motywy, którego nie do końca mi odpowiadają. I tak też się stało w przypadku "Śmiertelnego napięcia". Motyw śmiercionośnego wirusa, który ma zdolności samo mutujące, a wcześniej został dodany do jedzenia i podawany w szkolnych stołówkach nie jest czymś, co wzbudza we mnie zainteresowanie. Te wątki starałam się jak najszybciej przeczytać, by przechodzić do bardziej ciekawych, a mianowicie do tajemniczej śmierci nastolatków w lasach Nebraski.

Agenta Maggie O'Dell całkiem przypadkowo znajduje się na miejscu tragicznych wydarzeń, gdzie późną nocą grupka młodych ludzi eksperymentowała ze środkami odurzającymi. Maggie zostaje wplątana w dziwne śledztwo, zaczyna być bacznie obserwowana przez miejscową policję, ale i samych mieszkańców. W życiu Maggie zaczynają pojawiać się również ludzie, którzy te nieodgadnione wydarzenia opisują jako działalność ludzi spoza ziemi, inni twierdza, że to rząd przeprowadza tajne badania. Wszystkie wydarzenia w życiu Maggie splatają się jednak w taki sposób, że znów musi stanąć twarzą w twarz ze śmiercią, a jej baza traumatycznych wspomnień coraz bardziej się poszerza.

Ostateczne jednak rozwiązanie sprawy jest bardziej skomplikowane niż się na początku wszystkim wydaje.

Jest to z pewnością dobra książka na jesienne wieczory.

Ocena: 4/6

S.P.

2 komentarze :

  1. Ostatnio czytałam "Ostateczny cel" Kavy (była to moja pierwsza przygoda z autorką) i muszę stwierdzić, że ma dobre pióro i świetnie pisze. Na pewno będę chciała poznać resztę jej twórczości

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Właśnie to owe lekkie pióro sprawia, iż z ogromną przyjemnością sięgam po twórczość Alex Kavy.

      Usuń

Silviana © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka