Flirts, Carina Rassek [Seria: niemiecki z kryminałem]


Znalezione obrazy dla zapytania Flirts, Carina Rassek [Seria: niemiecki z kryminałem]Tytuł oryginalny: Flirts
Wydawnictwo: Edgard
Gatunek: kryminał
Data wydania: 2015
Liczba stron: 214

Seria: niemiecki z kryminałem
Język: niemiecki (trudniejsze słowa tłumaczone na j. polski)

Nauka obcego języka nie wszystkim przychodzi łatwo, szczególnie wtedy, gdy ograniczmy się tylko do przyswajania suchych słówek i trudnej gramatyki. Dlatego też Wydawnictwo Edgard przygotowało interesującą propozycję dla uczących się języka niemieckiego, a mianowicie serię „niemiecki z kryminałem”. Aktualnie obejmuje ona tylko 3 pozycje, a mianowicie:

- Flirts – poziom A2-B1, poziom podstawowy i średnio zaawansowany,
- Klassische Fälle – poziom B1 – poziom średnio zaawansowany,
- Matjes, Magie, Moneten – poziom B1- B2 – poziom średnio zaawansowany.

Pierwsza pozycja, przygotowana dla początkujących i średnio zaawansowanych miłośników kryminałów - „Flitrs” Cariny Rassek - to połączenie interesującego kryminału (20 rozdziałów) z 80 urozmaiconymi ćwiczeniami leksykalno-gramatycznymi (przykładowo: formułowanie odpowiedzi do pytań z tekstu, uzupełnianie tekstu, układanie zdań w czasie Präsens, Perfekt, Präteritum, przekształcanie zdań, dobieranie zdań o takim samym znaczeniu, wstawianie przyimków, zaimków, odmiana czasowników modalnych, układanie wydarzeń według chronologii zawartej w tekście, układanie wyrażeń z podanych fraz, itd.). 

Odwołując się natomiast do samej treści kryminału, można określić, iż całą, niebanalną, a wręcz wciągającą historię, rozpoczyna niecodzienna wizyta głównej bohaterki, Julii Timor u wróżki. Młoda kobieta chce bowiem poznać swoją przyszłość i dowiedzieć się, którego mężczyznę ma wybrać: czy obecnego partnera Horsta, z którym jest w długoletnim, ale mało satysfakcjonującym związku, czy poddać się sile nowej miłości poznanej niedawno w Internecie… Mimo nieprzychylnej wróżby, Julia postanawia przyjrzeć się bliżej internetowej miłości, Matthiasowi. Ich miłość szybko się rozwija. Jednak, jak się okazuje po niedługim czasie, wybranek jej serca nie jest wcale taki uczciwy. Pikanterii całej sytuacji dodaje niespodziewane zaginięcie Julii, a następnie wiadomość o jej śmierci. Zrozpaczona, rodzina, przyjaciele, a przede wszystkim Horst stają się głównymi podejrzanymi.

Kto w rzeczywistości jest sprawcą?
Czy może Julia sama targnęła się na własne życie poznając całą prawdę o nowo poznanej miłości?
W końcu, czy komisarz Schlaumeier odkryje prawdę i postawi winnego przed organami sprawiedliwości? 

Tego, a także wielu innych, interesujących wątków pobocznych czytelnik dowie się po lekturze.

Ze swojej strony mogę ogromnie polecić tę pozycję i zachęcić do intelektualnej podróży po serii „niemiecki z kryminałem”. Mam również wielką nadzieję, iż w przyszłości oferta Wydawnictwa Edgard zostanie rozszerzona ze względu nie tylko na interesującą formę, ale i również ciekawe kryminalne historie.

S.P-M.

Ocena: 6/6

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Silviana © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka