Granice szaleństwa, Alex KavaTytuł oryginału: At the Stroke of Madness
Wydawnictwo: Wydawnictwo Mira
Data wydania: grudzień 2008
Liczba stron: 320
Język: polski

Nadszedł czas, aby ponownie sięgnąć po twórczość mojej ulubionej autorki thrillerów psychologicznych.

Jak zawsze się nie zawiodłam.
Zmagania życiowe agentki Maggie O'Dell i jej najlepszej przyjaciółki Gwen Patterson już od pierwszego momentu wciągnęły mnie bezgranicznie, dlatego też postanowiłam dalej kontynuować z nimi przygodę.

Jednak wracając do recenzji „Granic szaleństwa”:

Wszystko to, co mogę powiedzieć o tej konkretnej książce, to to, że wciąga już od pierwszej strony zachęcając czytelnika od dalszej lektury.
Już w pierwszym rozdziale czytelnik jest świadkiem porwania, zaś dalsze wydarzenia świadczące o śmierci porwanej Joan Begley stają się obsesją agentki specjalnej Maggie O'Dell.

Każdy kolejny rozdział opowiada o losach innych bohaterów, których życie zapętla się wokół jednego kluczowego wydarzenia, a mianowicie odkrycia w starym kamieniołomie porzuconych ludzkich członków i zwłok. Agentka Maggie O’Dell po raz kolejny musi stanąć oko w oko z niebezpieczeństwem powierzając swoje życie w dużej mierze przypadkowi. Jednak to jej nie zatrzymuje. O’Dell z uporem i zaciętością podąża krok w krok za mordercą. Aż udaje jej się doprowadzić do jego pojmania, samej zaś uchodząc ledwo z życiem.

Jak się okazało na samym końcu- morderca był znanym wszystkim członkiem społeczności, wzorowym studentem i pracownikiem. Nikt się nie spodziewał, że wewnętrznie jest zamroczony obsesją paranoidalną…

Opinia:
Książka ta zapiera dech w piersiach, czyta się ją i czyta, nie zważając na miejsce i okoliczności. Czytelnik ma wrażenie jakby stał się jedną z osób biorących udział w wydarzeniach opisanych w książce. Dlatego też dzięki takiej perspektywie można przeżyć wiele skrajnych emocji, których doświadczają również sami bohaterowie.
Dodatkowym walorem tej książki jest to, iż nie jest ona przewidywalna. Wszystkie dowody, które wskazują jednoznacznie na daną okoliczność, zaraz zmieniają swój bieg. Takich zwrotów akcji jest bardzo wiele.
Ostatni zaś rozdział, może wskazywać natomiast, iż książka doczeka się kontynuacji.

Gdybym miała w 4 słowach streścić tę książkę, to wybrałam bym takie określenia jak:
- zagadka,
- morderstwa,
- szaleństwo,
- nieprzewidywalność.

Ocena: 6/6

S.P.


2 komentarze :

  1. Trzeba przyznać, że Alex Kava jest świetną pisarką. Czytałam do tej pory jedynie "Ostateczny cel", ale to wystarczyło, żebym się w niej zakochała :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja już miałam przyjemność przeczytać kilka książek tej autorki. No i oczywiście nie żałuję ;)

      Usuń

Silviana © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka