Straszne zamczysko, Elżbieta Gros


Tytuł oryginalny: Straszne zamczysko
Wydawnictwo: Wydawnictwo internetowe Goneta.net
Gatunek: kryminał, horror
Data wydania: lipiec 2013
Liczba stron: 266
Język: polski

Na wstępie bardzo serdecznie chciałabym podziękować za możliwość recenzji pani Anecie Gonerze z wydawnictwa internetowego Goneta.net oraz autorce książki, pani Elżbiecie Gros.

Czy mury starego zamku mogą skrywać tragiczne historie, których bohaterami, a raczej ofiarami są zwykli ludzie?
Czy okrucieństwo, terror i bezwzględność są dziedziczone z pokolenia na pokolenie?
Czy w końcu człowiek może ranić, kaleczyć, a nawet zabijać dla własnych korzyści wykorzystując do tego innych ludzi i sobie tylko znane środki?

Otóż tak.
Zamek w Narutowicach był tego doskonałym przykładem. Było to bowiem miejsce mroczne, przeklęte i splamione krwią wielu niewinnych osób. W jego murach dokonywały się zbrodnie, których przebieg niewielu ludzi mogłoby sobie wyobrazić.
A jednak miały one miejsce.
To tutaj przeszłość przeplatała się z teraźniejszością, a poszukiwanie winnych nie było sprawą łatwą. Duchy z przeszłości nawiedzały i byłych, i obecnych mieszkańców zamku, dla których śmierć często była jedynym wybawieniem.
„Straszne zamczysko” nie jest zwykłą opowieścią utrzymaną w konwencji horroru i kryminału. To podróż po najmroczniejszych ludzkich pragnieniach, chciwości, nienawiści, a także pazerności. To historia, która czytelnika niebywale zaciekawia i niejednokrotnie wprawia w zdumienie.
Ogromnym zaskoczeniem dla czytelnika jest również zakończenie całej historii, którego nie można z całą pewnością przewidzieć.

Czy wartą ją zatem bliżej poznać?
Z całą pewnością tak.


Ocena: 6/6

S.P-M.


2 komentarze :

Silviana © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka