Zwierzakowo, Gabriel Wasilewski


Tytuł orygnalny: Zwierzakowo
Wydawnictwo: Wydawnictwo internetowe Goneta.net
Gatunek: literatura dziecięca Data wydania: 2013
Liczba stron: 45
Język: polski

Kilka słów o autorze:
Gabriel Wasilewski – rocznik 1943. Starszy pan, dziadek wnukom. Swoje wierszyki właśnie im zadedykował.
Źródło: www.goneta.net

Na wstępie bardzo serdecznie chciałabym podziękować za możliwość recenzji pani Anecie Gonerze z wydawnictwa internetowego Goneta.net oraz autorowi książki, panu Gabrielowi Wasilewskiemu.

Autor zaprasza czytelników na niesamowitą przygodę w świat ludzi, zwierząt i ich zwyczajów. To doskonała lektura w formie przystępnych, rymowanych wierszyków dla dzieci, ich rodziców, a także i samych nauczycieli. W trakcie przygody czytelnik ma okazję poznać różne ptaki, ssaki, a także mieszkańców odległych terenów.

Wolumin autorstwa Gabriela Wasilewskiego składa się z 17 rymowanych, łatwych do zapamiętania wierszyków. Dziecko może zatem poznać m.in. takich bohaterów jak: dzięcioł, zajączek, krecik, jeżozwierz, kangur, a także mieszkańców Afryki i dalekiej, mroźnej północy.
Wykorzystanie waloru dydaktycznego i edukacyjnego tej książeczki powinno stać się priorytetem współczesnych rodziców. Opisane zdarzenia, rozmowy, a także zachowania mogą stać się zalążkiem rozmowy z dzieckiem i wprowadzania go świat ludzi i zwierząt żyjących w jego najbliższym otoczeniu. Wiele utworów posiada również morał, który z pewnością może posłużyć jako przykład do kształtowania odpowiednich wzorców zachowania u dzieci. Ponadto rymowanki można wykorzystać w celu ćwiczenia pamięci u dzieci poprzez zapamiętywanie najpierw krótszych, następnie dłuższych utworów, które łatwo wpadają w ucho.
W mojej opinii jest to doskonała lektura, którą polecam zarówno dzieciom, ich rodzicom, jak i nauczycielom przedszkola i nauczania zintegrowanego, bowiem można ją wykorzystać zarówno w edukacji domowej, jak i programowej.

Ocena: 6/6

S.P-M.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Silviana © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka