Facet na telefon, A.J. Gabryel


Tytuł oryginału: Facet na telefon
Wydawnictwo: Wielka Litera
Data wydania: 2012
Liczba stron: 336
Język: polski


Już sam tytuł książki wskazuje, iż jej główny bohater będzie mężczyzną tzw. lekkich obyczajów, mężczyzną spełniającym zachcianki kobiet, ich najskrytsze marzenia. Oczywiście za odpowiednie i to niemałe pieniądze. To tzw. wyższe sfery w prostytucji, niedostępne dla każdego. Adam, bo tak ma na imię główny bohater to mężczyzna do towarzystwa, świadczący wysokiej jakości usługi seksualne dla zamożnych kobiet, kobiet, które poszukują przygody, nowych doznań, odskoczni od szarości życia. W jego ramionach znajdują… no właśnie co? Dla każdej jest to coś innego. Każda z nich ma inne oczekiwania, potrzeby, marzenia – dlatego też każda z nich doświadcza czegoś innego, innych doznań, innych uczuć, również sam akt seksualny przebiega w inny sposób. Adam zaś doskonale spełnia swoją rolę: jest zarówno delikatnym i czułym kochankiem, jak i porywczym, pożądliwym samcem.

Jednak czy jest szczęśliwy?

Czy może kogoś naprawdę pokochać?

Czy ktoś może go pokochać?

Sam uznaje, że tak, chociaż nie byłabym tego taka pewna…

„Facet na telefon” to coś więcej niż pamiętnik mężczyzny o wysokim popędzie seksualnym. Mamy bowiem okazję spojrzeć głębiej w motywy kobiece, ich oczekiwania, potrzeby, najskrytsze erotyczne marzenia. Ta opowieść daje nam obraz tego, jakie życie może przynieść niespodziewane zdarzenia, które wrzucają nas w ramiona, innego nieznajomego mężczyzny. Mężczyzny, która ma dla nas czas, a przede wszystkim robi to, na co mamy akurat ochotę. Jest nie tylko partnerem do łózka, ale i niebywale inteligentnym mężczyzną, z którym można pojawiać się w każdym towarzystwie. Mężczyzna ideał… Z tą jednak różnicą, iż podobnymi kłamstwami karmi wiele kobiet. Nie jest to jednak ważne, gdy w danej chwili zajmuje się nami i naszymi pragnieniami. Jednak wszystko się zmienia, gdy w grę wchodzą uczucia. Co mamy bowiem uczynić, gdy osoba, której płacimy za seks, za kłamstwa którymi nas tak łatwo obdarowuje, za fałszywe komplementy, gesty dzięki którym czujemy się piękne, kochane, zmysłowe nie odwzajemnia naszych uczuć? Nie chce zostać tylko z nami, a woli dalej brnąc w wielorakie związki.

Wtedy świat się dla nas kończy, a dla niego?

Z pewnością nie.

Ocena: 5/6

S.P-M.


4 komentarze :

 1. Waham się nad sięgnięciem po tę książkę. Jeśli opowieść niesie jakąś głębszą refleksję, to chętnie ją poznam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wystarczy podejść do treści książki od strony psychologicznej ;)

   Usuń
 2. Zdziwił mnie koncept książki. Spodziewałam się zwykłego 'suchego' seksu za pieniądze,a tu zaskoczenie. Bo ten facet miał jakieś głębsze uczucia.
  Pozdrawiam
  www.rozenksiazek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. często pozory mylą i mogą skrzywdzić drugiego człowieka - tak też jest w przypadku głównego bohatera. Autor książki ponadto doskonale ukazuje,wewnętrzne rozterki jego towarzyszek i motywy ich postępowania. Naprawdę warto sięgnąć po tę pozycję.

   Usuń

Silviana © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka