Podstawy dydaktyki, Franciszek Bereźnicki

Podstawy dydaktyki - Franciszek Bereźnicki

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls

Data wydania: 2011

Liczba stron: 466

Język: polski

 

"Podstawy dydaktyki" Franciszka Bereźnickiego do idealna lektura dla przyszłych nauczycieli i dydaktyków, dla których proces kształcenia powinien być kluczowym aspektem w pracy dydaktyczno-wychowawczej.
 

W tej książce można znaleźć elementarne pojęcia związane z dydaktyką ogólną oraz jej rozwojem na tle innych nauk, dokładny opis przebiegu procesu kształcenia wraz z metodami i technikami wykorzystywanymi przez nauczycieli, zasady i formy organizacyjne kształcenia. Dodatkowo książka zawiera rozdział poświęcony wartościom i ich roli w edukacji współczesnego pokolenia. Jest to jedna z nielicznych pozycji, która poświęca temu swoją uwagę. Podręcznik ten porusza także problemy współczesnej dydaktyki, a mianowicie pracę z uczniem zdolnym oraz niepowodzenia w nauce szkolnej.
 

Książka jest pisana prostym językiem bez specjalistycznego słownictwa, dlatego też polecam ją wszystkim tym, którzy niekoniecznie znają terminologię pedagogiczną, a dopiero wdrażają się w swojej roli jako przyszłego nauczyciela.
 

Mimo objętości książkę czyta się szybko i lekko.
 

Dodatkowym walorem są wypisane na każdej stronie główne hasła z boku tekstu, dzięki temu odnalezienie najistotniejszych dla zainteresowanego kwestii nie jest trudne.  

 

Ocena: 4/6

 

S.P.

1 komentarz :

  1. Uwielbiam dzieci, kiedyś bardzo chciałam być nauczycielką, ale na przestrzeni lat moje marzenia się zmieniły i w tym roku mam rozpocząć zupełnie inne studia, książka nie jestem jak na razie zainteresowana, ale kto wie, może kiedyś :D

    OdpowiedzUsuń

Silviana © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka